Sort by

Jackson has logged 23 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Snows of Kilimanjaro

The Snows of Kilimanjaro

1952
×
★★½
Edit this entry  
25
Young and Innocent

Young and Innocent

1937
×
★★★★
Edit this entry  
24
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1934
×
★★★½
Edit this entry  
20
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★
Edit this entry  
18
Island of Lost Souls

Island of Lost Souls

1932
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Blonde

Blonde

2022
×
★★
Edit this entry  
17
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★
Edit this entry  
16
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★★½
Edit this entry  
08
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★★
Edit this entry  
08
Hopscotch

Hopscotch

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Youth of the Beast

Youth of the Beast

1963
×
★★★
Edit this entry  
05
Attack of the Crab Monsters

Attack of the Crab Monsters

1957
×
Edit this entry  
04
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★★
Edit this entry  
04
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★★
Edit this entry  
04
Take Aim at the Police Van

Take Aim at the Police Van

1960
×
★★★
Edit this entry  
04
Drunken Angel

Drunken Angel

1948
×
★★★★½
Edit this entry