Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Predator

Predator

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Silence

Silence

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Edit this entry  
12
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
★★½
Edit this entry  
07
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★½
Edit this entry