Sort by
  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★★

  • Travelin' Band: Creedence Clearwater Revival at the Royal Albert Hall

    ★★★★

  • Inside the Mind of a Cat

    ★★★

  • Norm Macdonald: Nothing Special

    ★★★★

  • The Gringo Papi

    ½

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

    ★★★½

  • The Andy Warhol Diaries

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Soul of a Nation Presents: X / o n e r a t e d – The Murder of Malcolm X and 55 Years to Justice

    ★★★

  • Pam & Tommy

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Alec Baldwin: Unscripted

    ½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Fortune

  • Home Sweet Home Alone

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

    ★★★★½

  • Untold: Crime & Penalties

    ★★★★

  • 9/11: One Day in America

    ★★★½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★

  • Count Me In

    ★★★

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

    ★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★

  • Tame Impala - Innerspeaker: Live From Wave House

    ★★★★

  • Why Am I Doing This? (A Film About Touring)

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Biggie: I Got a Story to Tell

  • Abandoned Detroit - The City of Neglect

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★★½

  • Happy Birthday Mr Bean

    ★★★

  • The Ripper

    ★★★½

  • Kenny and Spenny Paldemic Special

  • NO PAIN IN VAIN - The Shocking Life of Steve-O

    ★★★½

  • Yung Lean: In My Head

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • MLK/FBI

  • An American Pickle

    ★★½

  • Fear City: New York vs The Mafia

    ★★★½

  • Jim Jefferies: Intolerant

    ★★★½

  • Hannibal Buress: Miami Nights

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • 8:46

    ★★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • Jeffrey Dahmer: Mind of a Monster

  • The Wrong Missy

    ★★

  • Capone

    ★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Cursed Films

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Most Dangerous Animal of All

    ★★

  • Bloodshot

    ★½

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★½

  • The Green River Killer: Mind of a Monster

    ★★★½

  • The Call of the Wild

  • The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

  • Not Dead Yet

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Chris Watts: Confessions of a Killer

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Goldman v Silverman

    ★★½