Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Con Air

Con Air

1997
×
★★★½
Edit this entry  
01
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Elvis Presley: The Searcher

Elvis Presley: The Searcher

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★
Edit this entry  
24
Let It Fall: Los Angeles 1982-1992

Let It Fall: Los Angeles 1982-1992

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
20
White of the Eye

White of the Eye

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
Smokey and the Bandit

Smokey and the Bandit

1977
×
★★★★
Edit this entry  
13
Paul

Paul

2011
×
★★★½
Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Edit this entry  
12
Friday

Friday

1995
×
★★★★
Edit this entry  
12
Animal House

Animal House

1978
×
★★★½
Edit this entry  
12
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
10
George Carlin: Life Is Worth Losing

George Carlin: Life Is Worth Losing

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Mutilator

The Mutilator

1984
×
★★★½
Edit this entry  
09
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Edit this entry  
09
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★½
Edit this entry  
09
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Edit this entry  
06
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
03
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Images

Images

1972
×
★★★★
Edit this entry  
02
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★★★★
Edit this entry  
02
Twice Dead

Twice Dead

1988
×
★★½
Edit this entry  
02
Puppet Master

Puppet Master

1989
×
★★★
Edit this entry  
02
Puppet Master III: Toulon's Revenge

Puppet Master III: Toulon's Revenge

1991
×
★★★½
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Doom Asylum

Doom Asylum

1988
×
★★½
Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Society

Society

1989
×
★★★
Edit this entry  
30
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★
Edit this entry  
30
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
29
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★
Edit this entry  
29
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★
Edit this entry  
25
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
The People vs. Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

1996
×
★★★★
Edit this entry  
18
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Edit this entry  
17
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Edit this entry  
16
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★½
Edit this entry  
16
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Edit this entry