knight has logged 14 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Back to the Well: 'Clerks II'

Back to the Well: 'Clerks II'

2006
×
★★★½
Edit this entry  
29
Gonzo: The Life and Work of Dr. Hunter S. Thompson

Gonzo: The Life and Work of Dr. Hunter S. Thompson

2008
×
★★★★
Edit this entry  
29
13th

13th

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Election

Election

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bill Hicks: Revelations

Bill Hicks: Revelations

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Doug Stanhope: No Refunds

Doug Stanhope: No Refunds

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★½
Read the review Edit this entry