• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Choose or Die

    ★½

  • Metal Lords

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

  • Moon Knight

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • The Bubble

    ★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★

  • No Exit

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Death to 2021

    ★½

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Hawkeye

  • Sing 2

    ★★★½

  • Objects

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • The Simpsons in Plusaversary

    ★★★½

  • Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Antlers

    ★★★

  • Robin Robin

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • Maid

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Attica

    ★★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Halloween Kills

  • Dune

    ★★★★

  • Lead Me Home

    ★★½

  • Spencer

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Cinderella

    ★½

  • King Richard

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • Cyrano

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½