Sort by

Juan José has logged 384 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Play It Safe

Play It Safe

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Junior

Junior

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hey, You!

Hey, You!

1976
×
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Humans

The Humans

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Dirk Diggler Story

The Dirk Diggler Story

1988
×
Read the review Edit this entry  
23
Here Now

Here Now

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Introducing, Selma Blair

Introducing, Selma Blair

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry