joaquin has logged 26 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Candy

Candy

2006
×
★★★
Edit this entry  
28
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Welcome Mr. Marshall!

Welcome Mr. Marshall!

1953
×
Edit this entry  
21
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
Read the review Edit this entry  
19
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
It

It

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★½
Edit this entry  
18
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★½
Edit this entry  
17
Amy

Amy

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Tom at the Farm

Tom at the Farm

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Badlands

Badlands

1973
×
★★★½
Edit this entry  
15
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★
Edit this entry  
14
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★½
Edit this entry  
13
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Paris, Je T'Aime

Paris, Je T'Aime

2006
×
★★★½
Edit this entry  
12
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Elizabeth

Elizabeth

1998
×
★★½
Edit this entry  
06
Pizza, Beer, and Cigarettes

Pizza, Beer, and Cigarettes

1998
×
★★★
Edit this entry  
05
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★★
Edit this entry  
04
Black Snow

Black Snow

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★½
Edit this entry  
01
Girl

Girl

2018
×
★★½
Edit this entry