Sort by

joaquin "the 3.5 stars guy" has logged 48 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Vantage Point

Vantage Point

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Revolver

Revolver

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
★★★
Edit this entry  
29
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kill List

Kill List

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Circle

Circle

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Super

Super

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Carnage

Carnage

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lawless

Lawless

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
Read the review Edit this entry  
08
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Saw V

Saw V

2008
×
Read the review Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Saw IV

Saw IV

2007
×
Read the review Edit this entry  
08
Minions

Minions

2015
×
★★
Edit this entry  
08
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Saw III

Saw III

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Very Bad Things

Very Bad Things

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry