Sort by
  • Evil Dead Rise

  • Scream VI

  • Daisy Jones & the Six

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

  • St. Vincent at Glastonbury 2022

  • Pistol

  • Elvis

  • Conversations with Friends

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Crush

    ★★★★

  • As We Hold Hands

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Through My Window

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • A Boy Called Christmas

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • He's All That

  • If I Can't Have Love, I Want Power

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • The French Dispatch

  • Luca

    ★★★★

  • Beautiful They

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Save Ralph

  • Creating The Queen's Gambit

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Enola Holmes

  • Nomadland

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Black Water: Abyss

    ★★½

  • Normal People Confessions

  • Twins in Paradise

    ★★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • Normal People

    ★★★★

  • Tuscaloosa

  • Halfpipe

  • All the Bright Places

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • The Nowhere Inn

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★