RSS feed for Joana
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
The Heat

The Heat

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
Edit this entry  
06
Fyre

Fyre

2019
×
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Edit this entry  
02
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
17
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★½
Edit this entry  
10
Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

2005
×
★★★½
Edit this entry  
29
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Band Aid

Band Aid

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Fed Up

Fed Up

2014
×
Edit this entry  
29
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
Edit this entry  
21
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Marley & Me

Marley & Me

2008
×
Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
Edit this entry  
23
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sisters

Sisters

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
Edit this entry  
15
What the Health

What the Health

2017
×
Edit this entry  
28
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry