RSS feed for Joana
  • Black Mirror: Bandersnatch

    Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

    BITCH WHAT AN EXPERIENCE

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

    me the entire movie: oh my god lily james is so beautiful

  • Coco

    Coco

    ★★★★★

    i’m still crying wbu

  • The Glass Castle

    The Glass Castle

    ★★★½

    i'm sososososososooooo mad at the end you can't even imagine

  • Dunkirk

    Dunkirk

    ★★★★★

    this was so intense i still can't believe it

  • Power Rangers

    Power Rangers

    ★★★½

    entertaining as hell

  • Hidden Figures

    Hidden Figures

    ★★★★

    BLACK WOMEN ARE SO IMPORTANT REPEAT AFTER ME

  • Aladdin

    Aladdin

    ★★★

    NUM MUNDO IDEAAAAL

  • Beauty and the Beast

    Beauty and the Beast

    ★★★★

    VISUALLY THE MOST BEAUTIFUL MOVIE I'VE EVER SEEN ALSO EMMA WATSON THE PERFECT BELLE

  • Now You See Me

    Now You See Me

    ★★★★½

    mind = blown

  • Moonlight

    Moonlight

    ★★★★

    so simple so beautiful so pure????

  • Moana

    Moana

    ★★★★

    so pretty i wanna cry