joana ☽ has logged 25 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Missing a Beat

Missing a Beat

2005
×
★★½
Edit this entry  
21
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
Edit this entry  
18
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★
Edit this entry  
18
Normal People Confessions

Normal People Confessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pieces

Pieces

2020
×
Edit this entry  
15
Nineteen on Fire

Nineteen on Fire

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Skip Girl

Skip Girl

2018
×
★★
Edit this entry  
14
A Whole World for a Little World

A Whole World for a Little World

2017
×
Edit this entry  
12
Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mondo Domino

Mondo Domino

2021
×
Edit this entry  
08
Your Name Is

Your Name Is

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
BusLine35A

BusLine35A

×
★★★★½
Edit this entry  
08
Just for the Record

Just for the Record

2020
×
★½
Edit this entry  
07
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry