Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Amour

Amour

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry