• Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Olivia Rodrigo: A Short Film

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Get the Grift

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Monster Pets: A Hotel Transylvania Short

    ★★½

  • Jättepine

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Get the Goat

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Yes Day

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★½

  • Burrow

    ★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Just Another Christmas

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Umbrella

    ★★★½

  • Opera

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Supernova

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Another Round

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★½

  • Project Power

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The Letter Room

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★★

  • Scoob!

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Mulan

    ★★½

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★★★