RSS feed for JoaoGoro
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Dreamers

The Dreamers

1987
×
★★
Edit this entry  
21
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
O Candidato Honesto 2

O Candidato Honesto 2

2018
×
Edit this entry  
30
The Great Mystical Circus

The Great Mystical Circus

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

1951
×
★★★½
Edit this entry  
27
Sicko

Sicko

2007
×
★★★
Edit this entry  
25
Loveling

Loveling

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Loveling

Loveling

2018
×
Edit this entry  
01
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Edit this entry  
01
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Em 97 Era Assim

Em 97 Era Assim

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Everyone Says I Love You

Everyone Says I Love You

1996
×
★★★½
Edit this entry  
01
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
São Sebastião do Rio de Janeiro

São Sebastião do Rio de Janeiro

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Praça Paris

Praça Paris

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Legally Blondes

Legally Blondes

2009
×
★½
Edit this entry  
27
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★
Edit this entry  
27
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★
Edit this entry  
27
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★½
Edit this entry  
27
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★½
Edit this entry  
27
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★★
Edit this entry  
13
An American Tail

An American Tail

1986
×
★★
Edit this entry  
13
Recess: School's Out

Recess: School's Out

2001
×
★★
Edit this entry  
13
Cats & Dogs

Cats & Dogs

2001
×
½
Edit this entry  
13
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★½
Edit this entry  
13
Jimmy Neutron: Boy Genius

Jimmy Neutron: Boy Genius

2001
×
★★½
Edit this entry  
13
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★½
Edit this entry  
13
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
★★★½
Edit this entry  
13
Holes

Holes

2003
×
★★
Edit this entry  
13
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★
Edit this entry  
13
Jack-Jack Attack

Jack-Jack Attack

2005
×
★★
Edit this entry  
13
Sky High

Sky High

2005
×
★★½
Edit this entry  
13
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★
Edit this entry  
13
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★½
Edit this entry  
13
Disaster Movie

Disaster Movie

2008
×
Edit this entry  
13
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★
Edit this entry  
13
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★½
Edit this entry  
13
In Therapy

In Therapy

2009
×
★★
Edit this entry  
13
Up

Up

2009
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★
Edit this entry  
13
Ted

Ted

2012
×
★★★
Edit this entry