Sort by

joão has logged 24 entries for films during March 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
DeVour

DeVour

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Slashers

Slashers

2001
×
★★★
Edit this entry  
27
80 for Brady

80 for Brady

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tamara

Tamara

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★½
Edit this entry  
23
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Edit this entry  
22
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Berlin: Symphony of a Great City

Berlin: Symphony of a Great City

1927
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Adopt a Highway

Adopt a Highway

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Fall

Fall

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
The Immigrant

The Immigrant

1917
×
★★★½
Edit this entry  
13
Babylon

Babylon

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Outwaters

The Outwaters

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Porto of My Childhood

Porto of My Childhood

2001
×
★★★
Edit this entry  
07
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
05
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★
Edit this entry  
05
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Ice Merchants

Ice Merchants

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Thanksgiving

Thanksgiving

2007
×
Edit this entry  
01
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★★
Edit this entry