• The Card Counter

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Pig

    ★★★

  • As Grandes Distâncias

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★

  • No Coração da Alma

    ★★

  • Four Roads

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★

  • Nobody

    ★★

  • Saxifrages, Four White Nights

  • The Empty Man

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • Rio Submerso

  • Temporal

  • The White Death of the Black Wizard

    ★★

  • and a porcelain cat...

  • Two War Images

  • Strasbourg 1518

    ★★

  • The Silencing

  • Happy in the Gap

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • France Against the Robots

    ★★

  • Sun Dog

    ★★

  • The Nest

    ★★★

  • Promising Young Woman

  • Possessor

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★

  • Atmospheric Pressure

    ★★

  • The Fall

    ★★

  • Fanny Lye Deliver'd

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Homage to Airway

    ★★★

  • Garden City Beautiful

    ★★

  • Saint Maud

    ★★

  • Knives Out

    ★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★

  • Martin Eden

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★

  • Condor

  • Ad Astra

    ★★★

  • Color-Blind

    ★★

  • Nimic

    ★★

  • Ready or Not

  • A Month of Single Frames

  • Ghost Strata

    ★★

  • Cemetery

  • Villa Empain

    ★★

  • Anima

  • Domino

  • The Traitor

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★

  • Olla

  • The Lighthouse

    ★★

  • The Whistlers

    ★★

  • The Staggering Girl

  • Bacurau

    ★★

  • Espectros da Terra

  • Blow the Man Down

    ★★

  • Shazam!

  • MS Slavic 7

    ★★

  • A Russian Youth

    ★★★

  • Just Don't Think I'll Scream

    ★★

  • Bait

    ★★★★

  • System Crasher

    ★★★

  • The Hypnotist

    ★★★

  • High Flying Bird

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vever (For Barbara)

  • Bohemian Rhapsody