Sort by

joão has logged 205 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dark Places

Dark Places

2015
×
★★
Edit this entry  
19
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Home

Home

2015
×
★★
Edit this entry  
17
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Second Mother

The Second Mother

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Loucas pra Casar

Loucas pra Casar

2015
×
★★
Edit this entry  
10
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
Clown

Clown

2014
×
Edit this entry  
06
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Jessabelle

Jessabelle

2014
×
★★
Edit this entry  
19
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Ouija

Ouija

2014
×
Edit this entry  
18
Heartstone

Heartstone

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
Fury

Fury

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
Trash

Trash

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dracula Untold

Dracula Untold

2014
×
Edit this entry  
11
Annabelle

Annabelle

2014
×
Edit this entry  
10
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Saint Laurent

Saint Laurent

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Riot Club

The Riot Club

2014
×
★★
Edit this entry  
07
Pride

Pride

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cake

Cake

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
If I Stay

If I Stay

2014
×
★★
Edit this entry  
11
The Giver

The Giver

2014
×
Edit this entry  
10
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Lucy

Lucy

2014
×
Edit this entry  
08
Unfriended

Unfriended

2014
×
Edit this entry  
01
Jungle

Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry