Sort by

joão has logged 27 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Center of My World

Center of My World

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry