• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

  • Morbius

    ½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★

  • The 355

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★

  • Eternals

    ★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Kate

    ★★★½

  • Copshop

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Protégé

    ★★½

  • Reminiscence

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Old

    ★★★½

  • Pig

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★½

  • The Forever Purge

  • The Tomorrow War

  • Infinite

  • Loki

  • Awake

  • The Misfits

    ½

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • What Drives Us

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Ted K

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

  • Breach

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Monster Hunter

    ★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★

  • Project Power

    ★★½

  • The Old Guard

    ★½