Sort by

jobzy has logged 148 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Max Headroom: 20 Minutes into the Future

Max Headroom: 20 Minutes into the Future

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Summer Wars

Summer Wars

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★★
Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
King of New York

King of New York

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Other Lamb

The Other Lamb

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
K-19: The Widowmaker

K-19: The Widowmaker

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Slither

Slither

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Sum of All Fears

The Sum of All Fears

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Taken

Taken

2008
×
★★★½
Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Touch of Sin

A Touch of Sin

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Last King of Scotland

The Last King of Scotland

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tesla

Tesla

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hunted

The Hunted

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Project Power

Project Power

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★★
Edit this entry  
05
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Martian

The Martian

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Memories of Matsuko

Memories of Matsuko

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kamikaze Girls

Kamikaze Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Air Doll

Air Doll

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Female Prisoner #701: Scorpion

Female Prisoner #701: Scorpion

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hellsing : The Dawn

Hellsing : The Dawn

2011
×
Edit this entry  
26
Hellsing Ultimate

Hellsing Ultimate

2006
×
Edit this entry