Sort by

jobzy has logged 13 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
The Report

The Report

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Penguin Highway

Penguin Highway

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Seberg

Seberg

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Lesson of the Evil

Lesson of the Evil

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry