Sort by

jocelyn has logged 364 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
26
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Behind the Scenes of Palo Alto

Behind the Scenes of Palo Alto

2014
×
Edit this entry  
21
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
Read the review Edit this entry  
19
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Joker

Joker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Nasty Piece of Work

A Nasty Piece of Work

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Haunt

Haunt

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Falling Inn Love

Falling Inn Love

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
mother!

mother!

2017
×
★★
Edit this entry  
05
Colours

Colours

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hungry Wives

Hungry Wives

1972
×
★★★
Edit this entry  
30
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
29
Madhouse

Madhouse

1981
×
★★½
Edit this entry  
29
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Book Club

Book Club

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read other review Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★½
Edit this entry  
22
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Viy

Viy

1967
×
★★★
Edit this entry  
16
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Visit

The Visit

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Laggies

Laggies

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Westworld

Westworld

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry