jocelyn has logged 25 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mommie Dearest

Mommie Dearest

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
Edit this entry  
21
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
Read the review Edit this entry  
19
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Little Vampire

The Little Vampire

2000
×
Edit this entry  
14
Pure

Pure

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Immaculate Reception

The Immaculate Reception

2014
×
Edit this entry  
08
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★★
Edit this entry  
07
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Jaws

Jaws

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry