jocey has logged 119 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
I Want to Marry Ryan Banks

I Want to Marry Ryan Banks

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Varsity Blues

Varsity Blues

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Supporting Characters

Supporting Characters

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Serenity

Serenity

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Late Night

Late Night

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Beastly

Beastly

2011
×
Read the review Edit this entry  
15
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Chasing Happiness

Chasing Happiness

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Swiped

Swiped

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry