• Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • A Rainy Day in New York

    ★½

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Rachel

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Chasing Happiness

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Ma

    ★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Long Shot

    ½

  • Yes, God, Yes

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★★½

  • Miles Davis: Birth of the Cool

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Honey Boy

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Late Night

    ★½

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

  • Serenity

    ½

  • Fyre

    ★★★½

  • Fyre Fraud

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Welcome to Marwen

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Coldplay: A Head Full of Dreams

    ★★★½

  • Time Freak

  • Swiped

    ½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★½

  • Green Book

    ★★★

  • High Life

  • mid90s

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Life Itself

    ½

  • Beautiful Boy

    ★★½

  • Greta

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½