• Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • The Meg

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • My Teacher, My Obsession

  • Set It Up

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Ibiza

    ★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★½

  • The Kissing Booth

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Book Club

    ★★★

  • Overboard

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

  • I Feel Pretty

  • Electric Love

    ★½

  • Midnight Sun

    ★½

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Blockers

    ★★½

  • Support the Girls

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The Hurricane Heist

  • Game Night

  • Not Cinderella's Type

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Peter Rabbit

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Tully

    ★★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Skate Kitchen

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • RBG

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★½

  • Juliet, Naked

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Wonder

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Justice League

  • Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

  • Geostorm

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • The Snowman

    ★★½

  • Spielberg

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • Roman J. Israel, Esq.

    ★★★

  • The Ritual

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★½

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Battle of the Sexes

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★