Sort by

Joe has logged 25 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gamera the Brave

Gamera the Brave

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gamera 3: Revenge of Iris

Gamera 3: Revenge of Iris

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gamera 2: Attack of Legion

Gamera 2: Attack of Legion

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gamera: Guardian of the Universe

Gamera: Guardian of the Universe

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gamera: Super Monster

Gamera: Super Monster

1980
×
Read the review Edit this entry  
23
Gamera vs. Zigra

Gamera vs. Zigra

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gamera vs. Jiger

Gamera vs. Jiger

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gamera vs. Guiron

Gamera vs. Guiron

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gamera vs. Viras

Gamera vs. Viras

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gamera vs. Gyaos

Gamera vs. Gyaos

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gamera vs. Barugon

Gamera vs. Barugon

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Gamera, the Giant Monster

Gamera, the Giant Monster

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Producers

The Producers

1967
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
07
The War of the Worlds

The War of the Worlds

1953
×
★★★½
Edit this entry  
06
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Memory: The Origins of Alien

Memory: The Origins of Alien

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
20,000 Leagues Under the Sea

20,000 Leagues Under the Sea

1916
×
★★★
Read the review Edit this entry