Sort by

joe has logged 30 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
#Alive

#Alive

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★
Edit this entry  
27
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
23
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★
Edit this entry  
16
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry