Joseph has logged 28 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
Read the review Edit this entry  
18
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
Read the review Edit this entry  
14
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★
Edit this entry