RSS feed for Joe3zam
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
That Day, on the Beach

That Day, on the Beach

1983
×
★★★½
Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
Edit this entry  
10
Mermaid Legend

Mermaid Legend

1984
×
★★★½
Edit this entry  
09
Martin

Martin

1978
×
★★★★
Edit this entry  
09
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
Edit this entry  
04
Letter Never Sent

Letter Never Sent

1960
×
Edit this entry  
04
Häxan

Häxan

1922
×
Edit this entry  
04
Daddy Longlegs

Daddy Longlegs

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
02
A Snake of June

A Snake of June

2002
×
★★★½
Edit this entry  
01
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★½
Edit this entry  
30
Watchmen

Watchmen

2019
×
Edit this entry  
26
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★
Edit this entry  
26
C.R.A.Z.Y.

C.R.A.Z.Y.

2005
×
★★★
Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Shame

Shame

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Case for a Rookie Hangman

Case for a Rookie Hangman

1970
×
★★★½
Edit this entry  
13
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Edit this entry  
12
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★½
Edit this entry  
10
Avalon

Avalon

2001
×
★★½
Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Crime Wave

Crime Wave

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
Angel Dust

Angel Dust

1994
×
★★★★
Edit this entry  
04
Youth of the Beast

Youth of the Beast

1963
×
Edit this entry  
02
Reality

Reality

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
The Gleaners & I

The Gleaners & I

2000
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
The Fourth Wall

The Fourth Wall

×
★★
Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Husbands

Husbands

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Fatal Pulse

Fatal Pulse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★
Edit this entry  
15
Maborosi

Maborosi

1995
×
★★★★
Edit this entry  
13
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
★★★★
Edit this entry  
09
Reflections of Evil

Reflections of Evil

2002
×
★★★★
Edit this entry  
02
Violent

Violent

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
Date Wine

Date Wine

1998
×
Edit this entry  
02
A Matter of Life and Death

A Matter of Life and Death

1946
×
★★★½
Edit this entry  
31
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
Edit this entry  
17
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Z

Z

1969
×
Edit this entry  
22
The Taste of Tea

The Taste of Tea

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Limite

Limite

1931
×
★★★★
Edit this entry  
20
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
Edit this entry