Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★
Edit this entry  
14
Finding You

Finding You

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Profile

Profile

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tau

Tau

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Delivery Man

Delivery Man

2013
×
★★★
Edit this entry  
06
Sleepwalk with Me

Sleepwalk with Me

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
Edit this entry  
05
Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

2021
×
Edit this entry  
03
Little Sister

Little Sister

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
That Awkward Moment

That Awkward Moment

2014
×
★★½
Edit this entry  
02
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
High School Musical: The Musical: The Series: The Special

High School Musical: The Musical: The Series: The Special

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Valentine

Valentine

2001
×
★★★
Edit this entry  
29
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Courier

The Courier

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Sex Drive

Sex Drive

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Phantom of the Megaplex

Phantom of the Megaplex

2000
×
★★½
Edit this entry  
18
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
Edit this entry  
15
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tiptoes

Tiptoes

2003
×
Edit this entry  
05
Ham on Rye

Ham on Rye

2019
×
★★
Edit this entry  
03
Flora & Ulysses

Flora & Ulysses

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

2019
×
Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Creating The Queen's Gambit

Creating The Queen's Gambit

2021
×
Edit this entry  
31
A Week Away

A Week Away

2021
×
★★
Edit this entry  
31
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla

Godzilla

1954
×
Edit this entry