JoeB123 has logged 537 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★½
Edit this entry  
29
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
25
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tumbledown

Tumbledown

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
The Internship

The Internship

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★½
Edit this entry  
20
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★
Edit this entry  
16
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Edit this entry  
16
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Dante's Lunch

Dante's Lunch

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
Auntie Edna

Auntie Edna

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Green Hornet

The Green Hornet

2011
×
★★
Edit this entry  
07
Funny People

Funny People

2009
×
★★★½
Edit this entry  
06
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★
Edit this entry