JoeB123 has logged 66 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★
Edit this entry  
30
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Clerks

Clerks

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Blind Brother

My Blind Brother

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★
Edit this entry  
26
Ibiza

Ibiza

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Escape from Tomorrow

Escape from Tomorrow

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Taken

Taken

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★½
Edit this entry  
21
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
Edit this entry  
17
Rapture-Palooza

Rapture-Palooza

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wanted

Wanted

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Predator

Predator

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Unknown

Unknown

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Along Came Polly

Along Came Polly

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Puzzle

Puzzle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Kid Like Jake

A Kid Like Jake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
After Everything

After Everything

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hal

Hal

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Damsel

Damsel

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry