• The Prom

    ★★★★

  • Audrey

  • The Call

    ★★★★

  • Illumination Presents: Minions Holiday Special

  • Superintelligence

    ★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★½

  • Alien Xmas

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★½

  • A Teacher

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★½

  • Operation Christmas Drop

    ★★½

  • Canvas

    ★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★★

  • Holidate

    ★★★½

  • All My Life

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Once Upon a Snowman

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • Psycho Goreman

    ★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • A Babysitter's Guide to Monster Hunting

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Totally Under Control

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Fatman

    ★★★

  • Run

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • American Pie Presents: Girls' Rules

    ★★½

  • Spontaneous

    ★★★

  • Happy Halloween, Scooby-Doo!

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • South Park: The Pandemic Special

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Secret Society of Second Born Royals

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • David

  • Snake Dick

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Unpregnant

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • The World to Come

    ★★★★

  • I Am Greta

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Honest Thief

    ★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★½

  • Love, Guaranteed

    ★★★

  • A Night in Camp Heebie Jeebie

    ★★★½

  • All Together Now

    ★★★

  • The Binge

    ★★½

  • The War with Grandpa

    ★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★★½