• Emma.

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ★★½

  • Graceful Agitation

  • My Valentine

  • Guardians of Life

  • Lamp Life

  • Nine Minutes

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Cosmic Fling

  • Sergio

    ★★½

  • Lost Girls

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Sylvie's Love

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★½

  • The Last Thing He Wanted

  • Horse Girl

    ★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • The Glorias

  • The Social Dilemma

  • Downhill

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Save Yourselves!

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★

  • Relic

    ★★★

  • Shirley

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Timmy Failure: Mistakes Were Made

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Courier

    ★★★½

  • Jumbo

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Miss Juneteenth

    ★★★

  • Betye Saar: Taking Care of Business

  • Dirty

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Wake Up

  • Bad Hair

    ★★½

  • Dick Johnson Is Dead

  • Scare Me

    ★★★½

  • Spree

    ★★★

  • Blocks

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • The Turning

  • Basic

  • Goldman v Silverman

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Daughter

  • Model Citizen

  • Loop

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Reading?

  • My Spy

    ★★★

  • Cheer

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Like a Boss

    ★★½

  • MIGRANTS

  • Forky Asks a Question: What Is Cheese?

  • The Grudge

  • Twinkle

  • The Turning Point

  • Dolittle

    ★½

  • Forky Asks a Question: What Is a Pet?

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • The Columnist

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is a Leader?

  • Togo

    ★★★

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

  • High School Musical: The Musical: The Series: The Special

  • Cats

    ★★