• The Courier

    ★★★½

  • Jumbo

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Miss Juneteenth

    ★★★

  • Betye Saar: Taking Care of Business

  • Dirty

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Wake Up

  • Bad Hair

    ★★½

  • Dick Johnson Is Dead

  • Scare Me

    ★★★½

  • Spree

    ★★★

  • Blocks

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • The Turning

  • Basic

  • Goldman v Silverman

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Daughter

  • Model Citizen

  • Loop

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Reading?

  • My Spy

    ★★★

  • Cheer

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Like a Boss

    ★★½

  • MIGRANTS

  • Forky Asks a Question: What Is Cheese?

  • The Grudge

  • Twinkle

  • The Turning Point

  • Dolittle

    ★½

  • Forky Asks a Question: What Is a Pet?

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • The Columnist

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is a Leader?

  • Togo

    ★★★

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

  • High School Musical: The Musical: The Series: The Special

  • Cats

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Forky Asks a Question: What Is a Computer?

  • Wind

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • A Nasty Piece of Work

    ★★

  • Forky Asks a Question: What Is Love?

  • Black Christmas

    ★½

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • The Making of Anna and the Apocalypse

  • Forky Asks a Question: What Is Time?

  • E.T.: A Holiday Reunion

  • Mike Birbiglia: The New One

  • Mizuko

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Art?

  • The Knight Before Christmas

    ★★½

  • Gunpowder Heart

    ★★★

  • Forky Asks a Question: What Is a Friend?

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • Noelle

    ★★★½

  • Shakira In Concert: El Dorado World Tour

  • Playing with Fire

    ★★