Jasper has logged 297 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Project X

Project X

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pat & Mat: Winter Fun

Pat & Mat: Winter Fun

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
One, Two, Three

One, Two, Three

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love Is All

Love Is All

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mon Oncle

Mon Oncle

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Funeral of the Shy

The Funeral of the Shy

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Diving Bell and the Butterfly

The Diving Bell and the Butterfly

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kilian Jornet, Path to Everest

Kilian Jornet, Path to Everest

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
3doc: De Jeugd van Tegenwoordig

3doc: De Jeugd van Tegenwoordig

2013
×
Edit this entry  
11
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rome, Open City

Rome, Open City

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Border

Border

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Constantinople, panorama des rives du Bosphore

Constantinople, panorama des rives du Bosphore

1897
×
Read the review Edit this entry  
13
On My Skin

On My Skin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
In the Aisles

In the Aisles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
This Magnificent Cake!

This Magnificent Cake!

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
And Breathe Normally

And Breathe Normally

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry