Sort by

Jasper has logged 32 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Meet Jimmy

Meet Jimmy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Golden Time

Golden Time

2014
×
Read the review Edit this entry  
17
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Open Seas

Open Seas

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Girl

Girl

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Loro

Loro

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry