• The Thomas Crown Affair

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Dirty Dancing

    ★★★½

  • Punch-Drunk Love

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Shrek

    ★★★½

  • Ocean's Eleven

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • No. 10

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Schumacher

    ★★★

  • No Sex Last Night (Double-Blind)

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Edge of Democracy

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Oliver Sacks: His Own Life

    ★★★