• Acts of Love

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Come Back Anytime

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • News of the World

    ★★½

  • Qlimax - The Source

    ★★½

  • Wild Mountain Thyme

    ★½

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Life Ahead

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ½

  • The Empty Man

    ★★★★½

  • Shithouse

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Totally Under Control

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Black Box

    ★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Boys in the Band: Something Personal

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Kid Detective

    ★★★

  • I Care a Lot

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Another Round

    ★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Lucky

    ★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • The One and Only Ivan

    ★★

  • She Dies Tomorrow

    ★½

  • Host

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Greyhound

    ★★★

  • The Rental

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • The Wrong Missy

    ★★★½

  • Capone

    ★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★½

  • Becoming

    ★★★★

  • Arkansas

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★½

  • Extraction

    ½

  • The Willoughbys

    ★★

  • Boys from County Hell

    ★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★