Joe has logged 29 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Devil's Doorway

Devil's Doorway

1950
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Violent Men

The Violent Men

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Salon Kitty

Salon Kitty

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Verotika

Verotika

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Tabu

Tabu

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
One Sings, the Other Doesn't

One Sings, the Other Doesn't

1977
×
Read the review Edit this entry  
22
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
Read the review Edit this entry  
21
Streetwise

Streetwise

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hannah Gadsby: Douglas

Hannah Gadsby: Douglas

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Midnight Kiss

Midnight Kiss

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lenny

Lenny

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Wind

The Wind

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Closely Watched Trains

Closely Watched Trains

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Arkansas

Arkansas

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Red Lights

Red Lights

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Arkansas

Arkansas

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Satantango

Satantango

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry