Sort by

joecamel has logged 196 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Only Interstellar Pinball Lives Forever

Only Interstellar Pinball Lives Forever

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beavis and Butt-Head Do Christmas

Beavis and Butt-Head Do Christmas

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Teenage Mutant Ninja Turtles: We Wish You a Turtle Christmas

Teenage Mutant Ninja Turtles: We Wish You a Turtle Christmas

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Donkey's Christmas Shrektacular

Donkey's Christmas Shrektacular

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shrek the Halls

Shrek the Halls

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Miser Brothers' Christmas

A Miser Brothers' Christmas

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Two Front Teeth

Two Front Teeth

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Jack Frost

Jack Frost

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Silent Night, Deadly Night 3: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night 3: Better Watch Out!

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Battle Royale II: Requiem

Battle Royale II: Requiem

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Gallows

The Gallows

2015
×
★½
Edit this entry  
04
Jason X

Jason X

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shrek

Shrek

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Millionaire

The Millionaire

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Robot Carnival

Robot Carnival

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
There you are, butter week!

There you are, butter week!

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Little Ghost

The Little Ghost

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Pieces

Pieces

1982
×
★★★
Edit this entry  
31
Garfield's Halloween Adventure

Garfield's Halloween Adventure

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Casper's Scare School

Casper's Scare School

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Casper's Haunted Christmas

Casper's Haunted Christmas

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wrong Turn 2: Dead End

Wrong Turn 2: Dead End

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Casper Meets Wendy

Casper Meets Wendy

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Bones

Bones

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry