• Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • In The Heights

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Thunder Force

    ★★

  • Voyagers

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Cherry

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★½

  • Tom & Jerry

    ★★½

  • Bastille ReOrchestrated

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Palmer

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Outside the Wire

    ★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Education

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Monster Hunter

    ½

  • Shawn Mendes: Live in Concert

    ★★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • The One and Only Ivan

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Greyhound

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ★★½

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Coffee & Kareem

    ½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Elephant

    ★★★

  • I Still Believe

    ★★★★½

  • Mulan

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Colette

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½