Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
It’s All Right, It’s Ok

It’s All Right, It’s Ok

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Miracle

Miracle

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★★
Edit this entry  
16
Broken Orchestra

Broken Orchestra

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Alien from L.A.

Alien from L.A.

1988
×
Edit this entry  
14
Cowboy Bebop: The Lost Session

Cowboy Bebop: The Lost Session

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
The Wild World of Batwoman

The Wild World of Batwoman

1966
×
Edit this entry  
07
Cheating

Cheating

1952
×
Edit this entry  
06
Is This Love?

Is This Love?

1957
×
Edit this entry  
06
Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Teen-Age Strangler

Teen-Age Strangler

1964
×
Edit this entry  
05
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★
Edit this entry  
04
The Brain That Wouldn't Die

The Brain That Wouldn't Die

1962
×
Edit this entry  
31
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Edit this entry  
31
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
Edit this entry  
26
Mitchell

Mitchell

1975
×
Read the review Edit this entry  
26
Gunslinger

Gunslinger

1956
×
Edit this entry  
24
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Craig's Pathetic Freakout

Craig's Pathetic Freakout

2018
×
★★
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Irradiation

Irradiation

2021
×
★★
Edit this entry  
18
The Last Knit

The Last Knit

2005
×
★★★
Edit this entry  
17
The Sermon

The Sermon

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Hybrids

Hybrids

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Andronicus

Andronicus

×
Edit this entry  
17
Where No One Will Find Her

Where No One Will Find Her

2021
×
Edit this entry  
17
Bed

Bed

2020
×
Edit this entry  
17
Planet Unknown

Planet Unknown

2016
×
★★½
Edit this entry  
17
Paradise Lost?

Paradise Lost?

2015
×
Edit this entry  
16
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nano

Nano

2017
×
★½
Edit this entry  
16
The New Politics

The New Politics

2016
×
★★
Edit this entry  
16
Horses on Mars

Horses on Mars

2001
×
★★
Edit this entry  
16
The Looking Planet

The Looking Planet

2014
×
★★½
Edit this entry  
16
LUZ

LUZ

2020
×
Edit this entry  
15
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★½
Edit this entry  
13
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Entering Red

Entering Red

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
I'm Going to Bite Someone

I'm Going to Bite Someone

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Becoming Bond

Becoming Bond

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
American Psychosis

American Psychosis

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★½
Edit this entry  
03
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
Edit this entry  
25
Once Upon a Time in Queens

Once Upon a Time in Queens

2021
×
★★★
Edit this entry