Joe has logged 17 entries for films during January 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
True Story

True Story

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★½
Edit this entry  
26
Highjacker

Highjacker

1995
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ice Cream

Ice Cream

1993
×
★★
Edit this entry  
26
Pootie Tang

Pootie Tang

2001
×
★★★½
Edit this entry  
24
Pawn Sacrifice

Pawn Sacrifice

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★½
Edit this entry  
17
Used Cars

Used Cars

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Get Hard

Get Hard

2015
×
★★½
Edit this entry  
13
Dope

Dope

2015
×
Edit this entry  
12
Elvis

Elvis

1979
×
★½
Edit this entry  
09
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Sicario

Sicario

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★½
Edit this entry  
07
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry