Sort by

Joe has logged 268 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cool Runnings

Cool Runnings

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Locker Room

Locker Room

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Apocalypse Now Now

Apocalypse Now Now

2017
×
★½
Edit this entry  
26
Squeegee

Squeegee

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Touch Me

Touch Me

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Group B

Group B

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
I'm Going to Bite Someone

I'm Going to Bite Someone

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Crash of Moons

Crash of Moons

1954
×
Edit this entry  
12
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★
Edit this entry  
09
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Making Dazed

Making Dazed

2005
×
★★★
Edit this entry  
28
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Papa Machete

Papa Machete

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Peril of the Antilles

Peril of the Antilles

2011
×
★★
Edit this entry  
28
ILM, le Savoir

ILM, le Savoir

2008
×
★★½
Edit this entry  
28
The Flat

The Flat

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Wings

Wings

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Gypsy and Death

Gypsy and Death

2009
×
★★
Edit this entry  
28
Baro and Tagar

Baro and Tagar

2009
×
★★½
Edit this entry  
28
Dji. Death Fails

Dji. Death Fails

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
Dji. Death Sails

Dji. Death Sails

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Santa and Death

Santa and Death

2010
×
★★★
Edit this entry  
28
7117

7117

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
jany robiać z hary piramidu

jany robiać z hary piramidu

2018
×
★★
Edit this entry  
28
4321

4321

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
the lane of time

the lane of time

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
#merrychristmas

#merrychristmas

2016
×
★★
Edit this entry  
28
The Lost Cause

The Lost Cause

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
Bardo

Bardo

2015
×
★★
Edit this entry  
28
Home

Home

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Qaanaaq

Qaanaaq

2012
×
★★
Edit this entry  
27
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beerfest

Beerfest

2006
×
★★
Edit this entry  
25
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★
Edit this entry  
25
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★½
Edit this entry  
21
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★
Edit this entry  
14
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
Read the review Edit this entry  
10
That Dog

That Dog

2015
×
★½
Edit this entry  
08
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry