Sort by

Joe has logged 27 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
It's a Disaster

It's a Disaster

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sync

Sync

2006
×
★★½
Edit this entry  
28
Civilization

Civilization

2008
×
★★★★
Edit this entry  
27
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★★
Edit this entry  
24
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Edit this entry  
22
Tag

Tag

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Contagion

Contagion

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★½
Edit this entry  
18
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Magic Sword

The Magic Sword

1962
×
Edit this entry  
14
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Porzingod

Porzingod

2016
×
★★
Edit this entry  
06
I'm Going Out for Cigarettes

I'm Going Out for Cigarettes

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Adman

Adman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Sometimes, I Think About Dying

Sometimes, I Think About Dying

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Hold Your Breath

Hold Your Breath

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Carlotta's Face

Carlotta's Face

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
loudQUIETloud: A Film About the Pixies

loudQUIETloud: A Film About the Pixies

2006
×
★★½
Edit this entry  
02
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry