• Elvis

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Dune

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Together Together

    ★★½

  • CODA

  • Shithouse

  • Nomadland

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Smiling Friends

  • The Father

  • Minari

  • Promising Young Woman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • 1982

  • Joker

  • The Fanatic

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

  • Rocketman

    ★★★½

  • Pain and Glory

  • Booksmart

  • Paddleton

    ★★★★

  • The Mustang

  • Big Time Adolescence

  • Moonlight Sonata: Deafness in Three Movements

    ★★★★

  • Sea of Shadows

  • The Death of Dick Long

    ★★★½

  • Hala

  • Honey Boy

  • Adam

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★

  • Apollo 11

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

  • Maiden

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Under the Silver Lake

  • BlacKkKlansman

  • A Quiet Place

  • Hereditary

  • Won't You Be My Neighbor?

  • Eighth Grade

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi

  • A Christmas Prince

  • The Man Who Invented Christmas

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Dunkirk

  • The Rider

  • Double King

  • Baby Driver

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Get Out

  • Rogue One: A Star Wars Story